Linka Detskej Istoty

 

Nové video.

Pridané 29.09.2015

Linka detskej istoty má nové video – príbeh o každodennej tolerancii medzi nami!

Linka detskej istoty stojí za zrodom krátkeho rozprávkového príbehu. Ústrednou témou je snaha poukázať na dôležitosť tolerancie medzi ľuďmi, ktorá je potrebná aj v správaní zvieratiek žijúcich spoločne v jednom lese. Snahou príbehu nie je pasívne sledovanie príbehu, ale pre pochopenie významov tolerancie odlišností prostredníctvom rozhovoru a zdieľania názorov či už s učiteľom, rodičom alebo kamarátmi. Aj samotný príbeh poskytuje viacero možností ako môže byť uchopený deťmi, mladými ľuďmi alebo dospelými.

Edukatívne video je sprístupnené rodičom, deťom i širokej verejnosti na internetových stránkach: www.ldi.sk; www.youtube.com. Video slúži ako interaktívna pomôcka, ktorú pracovníci Linky detskej istoty využívajú počas workshopov.

Príbeh s názvom „Stromobytovka“ zachytáva život rôznych zvieratiek žijúcich v jednom lese. Hoci zvieratká majú spoločný domov, ich pohľady na život v lese sa rôznia. To so sebou prináša zaujímavé situácie a podnety na zamyslenie sa. Je vôbec možné, aby ježko, ktorý rád spí cez deň, dokázal tolerovať ranné štebotanie susedky sýkorky?

Odpoveď nájdete vo videu, ktoré bolo napísané formou rozprávky pre mladšie deti TU . Špeciálne poďakovanie patrí scenáristke Ivke Sujovej, Monike Berdákovej za ponožkové tvory, kameramanovi Patrikovi Gubišovi za zachytenie príbehu a bábkoherečke Lucii Obenau za herecké výkony. Video vzniklo v rámci projektu “Linka detskej istoty za toleranciu!”. Projekt bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien.

 

             

© Linka Detskej Istoty www.ldi.sk