Linka Detskej Istoty

 

Pridané 26.03.2015

 

"AMBER Alert Slovensko - Dieťa v ohrození života!" ako ďalší nástroj pri pátraní po nezvestných deťoch, ktoré boli unesené, alebo sa stali obeťou trestného činu a sú v bezprostrednom ohrození života a zdravia.

Základnou myšlienkou pohotovostného systému "AMBER Alert Slovensko - Dieťa v ohrození života!" je urýchlené informovanie verejnosti o zmiznutí dieťaťa - čo najskôr, od okamihu, keď policajné orgány považujú použitie tohto systému za nevyhnutné.

 

Doterajšie skúsenosti poukazujú na to, že pri pátraní po unesenom dieťati sú najdôležitejšie prvé hodiny.


AMBER Alert Slovensko umožňuje, po splneni stanovených kritérií (vek do 18 rokov, bezprostredné ohrozenie života a zdravia, únos), požiadať verejnosť o pomoc pri pátraní, prostredníctvom partnerských médií (RTVS, TASR, SITA, Rádio Expres, Zoznam, Topky...), ako aj ďalších partnerov z oblasti verejnej dopravy (železničnej, autobusovej), poskytovateľov internetových služieb, operátorov mobilných sietí, prevádzkovateľov LED tabúľ, taxi služieb, štátnych aj súkromých organizácií.

Tento systém zároveň umožňuje aj zapojenie sa individuálnych občanov formou zaregistrovania sa k odberu informácií o vyhlásení pátrania po unesenom / nezvestnom dieťati, na webovej stránke: www.amberalert.sk

 

Aj Vy môžete pomôcť zachrániť život dieťaťa! Zapíšte sa  a obdržíte informácie v prípade vyhlásenia AMBER Alert Slovensko.

 Vytvorenie pohotovostného systému AMBER Alert Slovensko podporuje aj Európska komisia, ktorej zámerom je zaviesť pohotovostné systémy vo všetkých členských štátoch EÚ. Zatiaľ z 28 funguje iba v 12 štátoch, od 31. 3. 2015 sa Slovensko stáva ďalším štátom pripraveným v prípade potreby využiť aj takýto nástroj pri pátraní po deťoch v ohrození života a zdravia.


  


               

 

 

             

 

© Linka Detskej Istoty www.ldi.sk